Ruh Eşi Arkadaşınızı Chat Sitemizde Bulabilirsiniz


Aşkı yaşarken o insanın ruh eşi olup olmadığını anlayamazsınız. Çünkü; siz aslında sizin kültürünüze, sizin yetişme tarzınıza, sizin eğitiminize hiç de uygun olmayan birine aşık olabilirsiniz. Aşk, gözü kör eder. Gözünüz açıldığı zaman da “Ben buna mı aşık oldum…” diye düşünebilirsiniz.

HEMEN GİRİŞ YAP

O ruh eşiniz değildir. Ama en tutkulu aşkı da onunla yaşamış olabilirsiniz. Geriye dönüş yaparak bakalım. Bu sizin ruh eşiniz mi? Bana göre değil, ama başkası da diyebilir ki; o benim ruh eşimdi. Birlikte olamadık, bir ilişki yaşayamadık, ilişkimiz uzun sürmedi ya da kültürlerimiz uymadı diyebilir. Bir de çerçevesini iyi çizmek lazım. Ruh eşi dediğimiz şey nedir?

 

Sizi her anlam da mutlu eden (Maddi, mânevi, ruhsal, kültürel, cinsel.) size uyan biri midir ruh eşi? Biz ilişkilerimizi seçerken bazı kriterler koyarız. Aşık iken bu kriterler geçerli değildir ama bir süre sonra mutlaka geçerli olacaktır. Nedir o kriterler?

 

– Birini seçerken; iyi bir işi, iyi bir kariyeri, iyi bir pozisyonu olacak.
– Aile terbiyesi almış olacak, oturmasını kalkmasını bilecek.
– Kitap okuyacak, dünya ile ilgilenecek, kadın ruhundan anlayacak.
– Zeki olacak, yakışıklı olacak, centilmen olacak vs vs.

 

Matematikte bir formül vardır. Bir olasılığın hesabı diğer bütün olasıkların birbiri ile çarpımı ile bulunur. 120 bin kişi var önümüzde, üniversiteli. Yarısını zeki olarak kabul edelim, 60 bin kişi kaldı. İyi bir pozisyon da olabilmesi için Türkiye’de üniversite mevzunlarının ancak %25’i iyi bir pozisyon da iş bulabiliyor. 60 bin kişinin %25’i 15 bin kişi. Elimizde hala 3.5 milyon kadın var seçeneğimiz 15 bine indi. Şimdi söylesinler bana. Ruh eşini bulmak bu kadar kolay mı? Ruh eşi ruh eşi diye aramak yerine, birlikte olduğumuz kişiyi ruh eşi hâline getirebilme imkânımız var. Onu düşünmek lazım :)

Ruh eşiyle eğitimin,fiziğin ve maddiyatın falan ilgisi olduğunu düşünmüyorum..
Ruh eşi insanın tamamen duygularıyla olduğunu düşünüyorum..
Buna ancak yüreğimizin ve iç görüşümüzün karar verebiliceğine inanıyorum..

Duygularınızı samimi bir şekilde bizlerle paylaştığınız için teşekkür ediyorum size Kalemzade.
Ruh eşi vardır. Ancak siz eleye eleye 15 binlik bir kısma tekabul eden kişi bırakmışsınız.

Peki bu 15 binin diğer elediklerinizden ruh eşiniz olabilmeye garanti olan yönü nedir, Üniversiteli veya kariyer sahibi oluşumu..

Bence, ruh eşi böylesi matematiksel terimlerle açıklanmayı kabul görmez.Noksan taraflarınızın tamamlayıcısı, sivri yönlerinizin törpüsü, farklı dillere sahip olsanız dahi aynı dili konuşabildiğiniz, ayrı ruh hallerinde olduğunuz durumlarda sizi anlamakta zorluk çekmeyecek kadar siz olabilmeyi başarabilmiş kişidir.. Bunlarsa hiçbir okulun eğitim müfredatında yoktur. Sayın blazeofglory ninde belirttiği gibi aramaya üzerinde tanımlamalar yapmaya da gerek yoktur, vakti geldiğinde ya siz onu, yada o sizi gelip bulur .

Sizde chat sitemizde ruh eşinizi bulunuz.


Yazar:

Görüntüleme: 886 defa

gurbet sohbet

Kategori: Chat Odaları

Yayınlanma Tarihi: 01 Şubat 2023

Cevap bırakın

error: Content is protected !!